Kui vähki haigestub noor inimene, on üks suurimatest murettekitavatest küsimustest see, kuidas haigus ja selle ravi mõjub patsiendi viljakusele, tema väljavaadetele saada tulevikus lapsi. Ravi planeerimisel püütakse sellega alati maksimaalselt arvestada, et säilitada patsiendile laste saamise võimalus. Ometi ei ole see alati võimalik. Vahel on haiguse paranemise ja elu tagamise seisukohalt hädavajalik teha lõikusi või määrata ravi, mille tagajärjeks on püsiv lastetus. Kohanemine ja oma lastetuse teadvustamine vajab aega ja jõuvarusid. See tõsiasi võib mõjutada ka olemasolevaid või tulevasi paarisuhteid. Oma jõust ei tarvitse alati jätkuda ning sellistel puhkudel oleks hea pöörduda abi saamiseks vastavate spetsialistide poole.
Spermat on võimalik konserveerida ja hoiustada spermapangas. Sel moel võib patsient saada isaks ka hiljem. Ravi planeerimisega seoses räägitakse sellisest võimalusest suguküpsuse saavutanud poistele ning noortele meestele ning vajadusel õpetatakse, mida peaks tegema, et sperma säilitamise võimalust kasutada.
Ravi ajal tuleks laste viljastamist vältida. Raviarstil peaks saama asjalikke nõuandeid ja soovitusi sobivate rasestumisvastaste vahendite valimiseks.
Kui haigusest on tervenetud ja on aeg mõelda laste hankimisele, võib seda täiesti turvalisel moel teha. Keemiaravi ei ole ohtlik ei tulevase lapse arengule ega tema tervisele.