Laiaulatuslik analüüs kinnitab, et Covid-19 pandeemia on põhjustanud probleeme nii vähiravi kättesaadavuses kui ka ligipääsus. WHO statistika on näidanud, et pandeemia on mõjutanud vähihaigete jõudmist diagnoosi ja ravini 55% riikidest. Euroopa erinevate riikide statistika viitab vähiravi häiritusele: näiteks Hollandis ja Belgias langes vähidiagnooside arv vastavalt 25% ja 50%.
Vintura raport „Every day counts – The impact of Covid-19 on patient access to cancer care in Europe“, mis valmis teadlaste, valitsusasutuste, erialaste kogukondade, tööstuse ja patsientide esindusorganisatsioonide õppetunde analüüsides, toob välja mõjutused vähiravi kättesaadavuse ja ligipääsu erinevatele etappidele ja ka kuus ettepanekut, kuidas on võimalik kahjusid minimeerida.
Uuringusse kaasatud huvigrupid tõid välja 6 soovitust, kuidas negatiivseid mõjusid vähendada ja valmistuda tulevikuks, et valmis olla sellisteks suurteks häiringuteks nagu seda on olnud Covid-19.
Meditsiiniuudistes 21.05.2021 avaldatud artikli põhiselt peab Eestis statistikat veel ootama: vähiregistri andmed laekuvad kaheaastase intervalliga. Eesti arstide sõnul tundub, et kaugelearenenud vähijuhtusid on rohkem. Eelmisele aastale tagasi vaadates on ka näha, et PERHi ravile pöörduvate patsientide arv oli mõnda aega väiksem ning näiteks kiiritusravi vähenes 6%. Teise laine ajal oli vähenemist ka süsteemravi osas. Vähipatsiendid ei pääse praegu nii hästi operatsioonile ja on ootejärjekordades, sest III astme intensiivravikohad, mida vähikirurgia sageli operatsioonijärgselt oma patsientidele vajab, on täidetud COVID-patsientidega. Vähiraviks vajalike ravimite kättesaadavust pandeemia mõjutanud ei ole. Küll aga on mõni protsess muutunud keerukamaks. Koroona esimese laine ajal oli näha, et patsiendid ei pöördunud ka perearstile ning e-konsultatsioonide hulk korraks langes. Nüüd on e-konsultatsioonide hulk arstide heameeleks kasvanud.