Rinnavähk on kõige sagedasem vähivorm naistel. Rinnavähi kirurgilise ravi kiire areng viimastel aastatel võimaldab väiksemate kasvajate eemaldamise nii, et kogu rinna eemaldamine lõikuse käigus ei ole enam vältimatu. Operatsioonil eemaldatakse kasvaja ja osa seda ümbritsevast tervest koest, säilitades siiski suurema osa rinnast. Osalise eemaldamise järel patsient tavaliselt proteesi ei vaja. Enne operatsiooni vestleb arst patsiendiga ja selgitab talle olemasolevaid erinevaid võimalusi. Tihti on kasvaja siiski nii suur, et suurel osal rinnakasvajaga patsientidest ollakse sunnitud eemaldama kogu rind. Kui eemaldatav rind on väga väike, siis võib ka väikese kasvaja lõikus tähendada vajadust eemaldada kogu rind.

Eemaldatud rinda on võimalik asendada kirurgiliselt paigaldatava nahaaluse ehk endoproteesiga. Endoproteesi ei ole siiski võimalik paigaldada kõigile patsientidele, mistõttu tuleb sel teemal rääkida raviarstiga.

Sobiv protees on rinnavähi tõttu opereeritud naistele väga tähis asi. Rinna puudumine ei ole sel juhul nähtav ja naine võib tunda end täielikumana. Eriti rinnakate naiste puhul on oluline ka asjaolu, et puuduva rinna kaal tuleb taas tasakaalustada.

Haava paranedes saab kasutada rinnaproteesi. Proteesi saab patsient soodustusega. Haiglast lahkudes saab patsient kaasa arsti tõendi ja nõuanded, kust ta võiks oma proteesi tellida.

Operatsiooni arm on patsiendi arvates sageli inetu ja hirmutav, selle näitamine oma partnerile ja teistele tuttavatele on lävi, mille ületamine ei ole kerge. Haava tuleks oma lähedastele näidata juba haiglas olles, kutsudes juurde kellegi haiglapersonalist. Sel moel luuakse olukord, milles koht ja kõrvalise inimese juuresolek ei võimalda pingete kasvamist väljakannatamatuks. Kodus on sel moel lihtsam, sest asi iseenesest on juba tuttav. Ajapikku olukord paraneb, sest turse haava ümbruses langeb, selle värv muutub ja armi koht muutub heledamaks. Kui nüüd patsient ise ka pisut harjub oma uue välimusega, ei tundugi probleem enam ületamatu.

Rindu peetakse naiselikkuse sümboliks ja rinna eemaldamist võib patsient kogeda kui osa oma naiselikkuse kaotust. Sündida võib hirm selle ees, kas ollakse ikka endiselt ihaldusväärne, armastust vääriv naine, kuidas suhtub uude olukorda partner ja kuidas õnnestub uute seksuaalsuhete loomine tulevikus.