Kiiritusravi poolt põhjustatud muutused seksuaalsuses on üldiselt kerged ja mööduvad. Suguelundeid püütakse kiirituse eest kaitsta. Huvitatus seksuaalvahekordadest võib ravi ajal väheneda just raviga kaasneva väsimustunde tõttu. Peale ravist toibumist taastub olukord üldiselt ravieelsele tasemele.

Alakõhule suunatud kiiritusravi mõju on siiski suurem. Osal patsientidest toimub häbemekarvade väljalangemine, naistel kuivub ja ärritub tupe limaskest, mistõttu suguühe muutub raskeks ja valulikuks. Kui häired on tõsist laadi, võib suguühetes pidada vahet kuni limaskestade paranemiseni.

Kiiritusravi võib põhjustada ka tupe kokkutõmbumist ja armistumist. Soovitatavad on nii sugulised vahekorrad kui ka vibraatori kasutamine raviperioodide kestel ja nende järel. Sel moel suureneb tupe elastsus ja kokkutõmbumist võidakse ennetada.

Alakõhule suunatud kiiritusravi põhjustab sageli menstruatsiooni lõppemise ja kutsub esile enneaegse klimakteeriumi. Selle protsessiga kaasnevaid vaevusi saab hormoonraviga kergendada, kui tegemist ei ole hormonaalsüsteemist lähtuva vähiga. Meestel vähendab munandite piirkonda suunatud kiiritusravi spermatosoidide liikuvust ja nende arvu ning alandab sigivusvõimet.