Keemia- ehk tsütostaatiline ravi ei ole takistuseks normaalsele suguelule. Võib vaid juhtuda, et ravi ajal tunneb patsient väsimust ja iiveldust ning tema seksuaalne valmisolek on seetõttu alanenud. Selline olukord on üldjuhul ajutine ja möödub. Kui raviga kaasneb sügav masendustunne, mis mõjutab patsiendi enda hingeelu ja tema paarisuhteid, on mõttekas rääkida asjast raviarstiga. Paljudes raviasutustes on olemas võimalus psühholoogilisteks vestlusteks.

Mõned tsütostaadid mõjuvad organismi limaskestadele. Naistel kuivab ja muutub põletikuliseks tupe limaskest ning see ei märgu enam normaalsel moel seksuaalse erutusega seoses. Ravi võib põhjustada menstruatsioonitsükli häireid ja võib esineda klimakteeriumile iseloomulikke vaevusi. Kui patsiendil esineb taolisi probleeme, tuleks sellest rääkida raviarstiga. Rasestumine tsütostaatilise ravi ajal ei ole lubatud ning ka sobivate rasestumisvastaste vahendite kasutamise üle tuleks pidada nõu raviarstiga.

Keemiaravi võib põhjustada ajutist või ka püsivat viljatust. Üldiselt keemiaravi meestele erektsiooniprobleeme ei põhjusta, kuid see võib põhjustada mööduva või püsiva steriilsuse. Paljud tsütostaadid põhjustavad juuste ja kehakarvade väljalangemise. Need võivad langeda välja kas osaliselt või kogu kehalt. Eriti just juuste väljalangemine ja sellest tulenev kiilaspäisus mõjutab patsiendi minapilti väga tugevalt ja võib veelgi süvendada haigusest põhjustatud kriisi. Patsient kogeb end ühtäkki täiesti teistsugusena. Kiilaspäisus ei ole siiski püsiv, juuksed ja kehakarvad kasvavad tagasi ravi lõppedes, vahel juba selle kestel. Haigel on õigus saada soodustushinnaga parukas, mille hankimisel on nõuga abiks raviasutuse personal. Samuti saab olukorda kergendada kaunite ja isikupäraste rättide-sallide ning kübarate kandmisega.