Osale soole- ja kuseteede vähi patsientidele ollakse sunnitud tegema lõikusi, millega tuuakse kuseteede või pärasoole ava keha pinnale välja. Ka siin nõuab kohanemine uue olukorraga ja muutunud välise minapildiga aega ja jõuvarusid. Hirm selle ees, kuidas väljatoodud avaus võib mõjutada paarisuhteid või tulevasi seksuaalsuhteid, masendab patsienti. Sageli kardetakse avause toimimist armatsemise ajal või avausele paigaldatud kotikese purunemist, kusi ja väljaheiteid. Viimast eriti kui neid inimkeha sekreete on harjutud pidama salajasteks, intiimseteks asjadeks.

Umbes pooltel uuritud stoomipatsientidest on leitud olevat seksuaalsusesse puutuvas psüühilisi raskusi. Rääkimine nii partneri kui raviarsti või mõne muu asjatundjaga kergendab ka siin olukorda ning võib olla suureks toeks probleemide leevendamisel.

Avausele paigaldatavad vahendid on üldiselt heakvaliteedilised ja üldiselt leidub iga patsiendi jaoks temale enimsobiv vahend. Samuti on eriolukordade tarbeks loodud erivahendid. Armatsemises on üldiselt puhtusel väga suur tähendus, mistõttu nii pesemine kui kotikese vahetamine enne seda oleks kindlasti omal kohal.

Alaselja ja puusa piirkonnas tehtav lõikus võib vigastada suguelundeid ärritavaid närve. Mehele põhjustab see erektsiooni- ja seemnepurske häireid. Naiste jaoks võib olla tagajärg nii tupe limaerituse vähenemine kui häired vaagnapõhja lihaskonna tegevuses. Lisaks võib naistel armistumine vaagnapiirkonnas muuta emaka asendit ja tuppe, põhjustades valusid suguühte ajal. Närvivigastused on püsiva iseloomuga ning kaotatud funktsioonid ei taastu.