Immuunravi

Kuna keemiaravi ei ole neeruvähi ravis tõhus, siis on püütud leida teisi alternatiive. Immuunravi võimendab organismiomast kaitsesüsteemi, et hävitada kasvajarakke. Tänini on see olnud esimene valik neeruvähi ravis.

Immuunravis on kasutusel tsütokiinid – valgud, mis aktiveerivad immuunsüsteemi. Väikesel hulgal patsientidest suudab immuunravi vähendada kasvaja suurust poole võrra.

Sagedaseimad kõrvaltoimed immuunraviga on gripilaadsed sümptomid ja väsimus.

 

Bioloogiline ravi

Bioloogilises ehk sihtmärgistatud ravis kasutatakse aineid, mis suudavad üles leida ja rünnata kasvajarakke ilma terveid rakke kahjustamata.

Neeru kasvajad on väga veresoonterikkad e. vaskulaarsed ning nad on sõltuvuses angiogeneesist – protsessist, mille abil loob kasvaja oma veresoonte võrgustiku. Angiogenees võimaldab tuumoril kasvada ja areneda. Kasvajalised veresooned erinevad olulisel määral tavalistest veresoontest – seetõttu oligi võimalik luua uus ravimite rühm (antiangiogeensed ravimid), mis ründavad ja hävitavad ainult kasvaja veresooni. Need ravimid takistavad tuumoris uute veresoonte teket – see omakorda põhjustab kasvaja arengu pidurdumise või ka taandarenemise.

Bioloogilise ravi omapära tõttu toimivad nad vaid kasvajas ning põhjustavad suhteliselt vähem kõrvaltoimeid võrreldes näiteks immuunraviga.

Biloloogilistel ravimitel on sarnane efektiivsus, ent kuna neil on erinevad ründepunktid siis erinevad ka kõrvaltoimed ja nende intensiivsus.

Sagedasemad kõrvaltoimed on: väsimus, kõhulahtisus, veritsused, hüpertensioon ja käe-jala sündroom. Kõrvaltoimete tekkimisel rääkige nendest kindlasti oma arstile.

Bioloogiline ravi on siiani kõige tõhusam avastus neeruvähi ravis ning viimaste aastate jooksul on tänu sellistele ravimitele neeruvähi patsientide ravi, elulemus ja elukvaliteet oluliselt paranenud.

 

Biloogilise ravi ja immuunravi kombinatsioon

Üks võimalikke raviviise on bioloogilisele ravile lisada ka immuunravi. Selline kombinatsioon käivitab võimalikult palju erinevaid kasvaja vastu võitlevaid mehhanisme ning pole vaja ka karta immuunravi halvasti talutavaid kõrvaltoimeid, kuna sellises kombinatsioonis on hea tulemuse saavutamiseks võimalik kasutada oluliselt väiksemaid annuseid.